Bonnie Tyler biyografisi diskografisi resimleri videoları bıraktığı izler
Bonnie Tyler biyografisi diskografisi resimleri videoları bıraktığı izler
Bu yazı 897 kişi kez okundu.
12 Ocak 2013 21:47 tarihinde eklendiBonnie Tyler

 

Bonnie Tyler bonnie tyler 34532890 625 640 Bonnie Tyler biyografisi diskografisi resimleri videoları bıraktığı izler

Vikipedi, özgür ansiklopedi.

Bonnie Tyler (doğumlu Gaynor Hopkins  8 Haziran 1951 tarihinde) bir Galli şarkıcı. Onun ilk single, “Fransa’da Lost” 1976 yılında İngiltere’de en iyi 10 ulaştı ve o 1977 Brit Ödülleri’nde En İyi İngiliz Kadın Amatör aday gösterildi. Kısa bir süre sonra, Tyler ona ses tellerinden gelen nodüller kaldırmak için bir operasyon yapıldı hangi bir belirgin boğuk sesi ile ona bıraktı. Ancak, bu kariyeri ve onun 1977 tek Avrupa ve Kuzey Amerika’da hem de bir hit haline geldi “Bu bir Heartache var”. Etkilememiştir

1980′lerde, Tyler rock müzik söz yazarı ile çalıştı Jim Steinman , ve onun bir numaralı 1983 yılında “Heart Total Eclipse” vurmak ile o daha fazla uluslararası bir başarı kazandı. Steinman de yer aldı, “Bir Hero Out Holding”, Tyler’ın son büyük İngiliz başarı yazdı Footloose 1984 yılında filmin ses. Tyler üç Grammy Ödülleri bu yıl için aday gösterildi, ve iki kez 1984 ve 1986 yıllarında En İyi İngiliz Kadın Sanatçı Brit Ödülü için aday gösterildi.

Daha yakın zamanlarda, Tyler Kıta Avrupa’da başarı devam etti, ve onun 2003 tek, “Si demain … (Turn Around)” (Fransız şarkıcı Kareen Antonn ile düet), 10 Fransız listelerinde üst ulaştı hafta.

 

Gençliği

Tyler üç kız ve iki erkek kardeşi dahil bir aile Skewen, Neath, Galler doğdu. Babası, Glyn Hopkins, bir kömür madeninde çalıştı ve annesi, Elsie Hopkins (bir opera sevgilisi), çocukları ile müzik aşkını paylaşılan ve yerel kilise korosunda parçası olduğu biliniyordu. Tyler dinleyerek büyüdü Motown müzik ve benzeri kadın sanatçıların Janis Joplin ve Tina Turner . O altmışlı yılların eğitimini tamamlamış ve ardından bir süpermarket kasiyer olarak, yerel bakkal dükkanında çalışmaya başladı.

19 yaşlarındaki 1970 yılında Mary Hopkin vurdu “O Were the Days”, ve £ 1 kazanarak, ikinci olarak tamamladı şarkı bir yetenek yarışmasına girdi. Daha sonra Bobby Wayne & Dixies olarak bilinen ön adam Bobby Wayne, bir grupta şarkı seçildi. İki yıl sonra, o Hayal adlı kendi bant (ilgili olmayan oluşmuş1980′lerde İngiliz dans grubu aynı adı) ve tüm güney Galler üzerinde pub ve kulüpleri onlarla seslendirdi. Sanki “Sherene Davis” aşamasına adını benimsemeye karar verdi o zaman oldu, onun yeğeni ismi ve favori teyze soyadı gelen isimlerini alarak. iki isim değişiklikleri rağmen, ailesi ve arkadaşları hala Gaynor gibi onu biliyorum .

4 Temmuz 1973 günü, o Robert Sullivan, bir emlakçı, Swansea gece kulübü yöneticisi ve Olimpiyat judocu evlendi.  1975 yılında, o onunla bir kayıt sözleşme düzenlenmiş Roger Bell tarafından keşfedilmiştir RCA Records . Imzalanmasından önce, o farklı bir sahne ismi seçmek için istendi ve Bonnie Tyler yerleşti.

Kariyer

1970

1976 yılında, Tyler Ronnie Scott ve onun yöneticileri, besteciler ve yapımcılar oldu Steve Wolfe, ve söz yazarlığı ve üretim ekibi tarafından Swansea “Townsman Club” fark edildi.

Tyler olanlar herhangi bir başarı grafiği almadı “Benim! Benim! Petek”, başlıklı bir parça kaydederek başladı, ama Swansea yerel airplay kazandırdı.  parça daha sonra 2002 derleme, “Total Eclipse Antoloji” yayınlandı ve bir yeniden yayımı tarihinde “Baby I Remember”, nadir parça ile birlikte, 2009 yılında “Dünya Tonight Başlıyor”.

 

“Lost in France” 1976 yılında yayınlanan şarkısı en iyi 10 başarısının ardından, Tyler başlıklı 1977 yılında ilk albümü The World Tonight başlatır . Albüm, “More Than a Lover”, adlı bir başka single İngiltere’de Top 30, yapılmış [ve takip single'ı "Heaven", Almanya Top 30 ulaşmıştır.

1977 yılında, Tyler o bunları kaldırmak için ameliyat gerekli o kadar şiddetli idi onun ses telleri üzerinde nodül teşhisi kondu. Ameliyattan sonra, o iyileşme sürecine yardımcı olmak için altı hafta boyunca konuşmak değil emredildi, ama yanlışlıkla onun sesini bir kulak tırmalayıcı kalitesi almaya neden bir gün hayal kırıklığı içinde çığlık attı. İlk başta onun şarkıcılık kariyerinin harap olduğuna inanıyordu,  ama onun için sürpriz bir sonraki single'ı "Bir Heartache var," onu uluslararası bir yıldız yaptı. Şarkı # 2 Almanya, ABD, İngiltere # 3 # 4 ulaştı, ve (Fransa ve Avustralya da dahil olmak üzere) birçok ülkede müzik listelerinde zirveye yerleşti. Tyler'ın ikinci albümü, Doğal Kuvvetleri de retitled oldu bir Heartache bulunuyor Orada ABD pazarında ve sertifikalı altın için. Tyler önce serbest bırakılması için uzun Miles Country Müzik Festivali'nde Doğal Kuvvetleri gibi müzisyenlerin yanı sıra Johnny Cash ve Kris Kristofferson .1978 yılında, Tyler Avrupa'da onun başarı için Almanya'da bir Bravo Otto ödülü verildi.

Daha küresel bir başarı bu dönemde zor olmasına rağmen, Tyler bazı bölgesel isabet var mıydı: 1978 baharında Alman Top 20 yapılan "Here I Am", 1979 yılında Kanada'da 10, Fransa 3 numaraya kadar yükseldi "Benim Guns Loaded mı" ve "Evli Erkekler" (filmin tema onu sürümü Dünya Evli erkeklerle dolu ), 1979 yazında küçük bir UK Top 40 hit oldu. Tyler albüm piyasaya Cut Diamond 1979 ve yılında Adası Elveda 1981 yılında. Parça "Ocean Edge Sitting" Tokyo'da düzenlenen 1979 Yamaha Dünya Şarkı Festivali Grand Prix galibi oldu.

1980

Tyler için dört albüm yayımladı RCA Records 1977'den 1981'e kadar, ancak bir pop-country müzik sanatçısı olarak onu pazarlamaya çalıştığınız gibi o giderek Scott ve Wolfe'un yönetimi ile memnun olmuştur. [13] RCA ile olan anlaşması sona erdi, o ile imzalanan David Aspden Yönetimi ve söz yazarı yardım istedi Jim Steinman olarak izleyicilere en tanıdık, Meat Loaf müziği istediği rock tarzı vermek için ‘birincil işbirlikçisi. O ile imzalanan Columbia Records 1982 yılında.

Onun bir sonraki albüm, Gece Hızından Daha Hızlı Avrupa’da – -, bahar 1983 yılında piyasaya sürüldü ve Steinman tarafından yazılmış güç ballad “Heart Total Eclipse”, dahil. Şarkı dört ardışık hafta boyunca zirvede kaldı ABD’de İngiltere’de No 1, İrlanda, Fransa, Avustralya, ve daha sonra, ulaşan, dünya çapında bir hit oldu. ABD grafikte Onun dönüş Billboard Hot 100 listesinde neredeyse üçte biri İngiltere merkezli eylemler şarkıları ile dolu bir zaman oldu – bir durum 1960′ların İngiliz İstilası ve Beatlemania beri görmedim.  Gece hızından daha hızlı girdi Ayrıca İngiltere Albümleri 1 numaraya tablosu, ABD ve Avustralya’da en iyi beş bestseller oldu. Ayrıca 1983 yılında, Tyler James Bond filmi unvanını şarkı yaklaştı, Yine Never Say Never , ancak o şarkıyı beğenmeyen ve teklifi geri çevirdi  (şarkı Amerikalı şarkıcı tarafından yapıldı Lani Hall yerine). 1984 yılında, Tyler o şarkı için En İyi Kadın Pop Vokal Performansı dalında aday olmuştu Grammy Ödülleri’nde “Heart Total Eclipse” de parça için En İyi Rock Erkek Vokal için “İşte O Geliyor”, uygulandı bir Filmin 1984 restorasyonu için soundtrack yer aldı şarkı Metropolis . O da “A Rockin ‘Good Way”, dost Galli sanatçı ile düet single yayımladı Shakin ‘Stevens için İngiltere’de içerisinde 5. yapılmış, ve “Hero Out Holding”, Footloose ABD Top yapılan müziği, 40 ve daha sonra 1985 yazında İngiltere’de 2 numaraya kadar yükseldi. (Steinman ve yazdığı “A Hero için dışarı Holding” Dean Pitchford ) da 1984 ABD televizyon dizisi için ana tema olarak kullanılmıştır Cover Up TV dizisi duydum sürümü Tyler orijinal değildi ama, ama EG Günlük tarafından gerçekleştirilir.

Aşağıdaki albümleri, Gizli Düşler ve Yasak Fire (1986) ve Your Heart gizle (1988), Fransa’da yakalanan başarı, İsviçre, İskandinavya, Güney Afrika, Avustralya, İngiltere, fakat ABD’de başarılı olamadılar. Tek bültenleri biri, “A Woman (Ve ben A Man oldu) Olsaydın”, 1986 yılında Fransa’da bir Top 10 hit oldu ve Gümüş fatura edildi. 1987 yılında, Tyler “Sem Kısıtlı Pra Sonhar” veya İngilizce “Sonsuz Kalp Ulaşma”. Başlıklı Brezilyalı şarkıcı Fábio konumundadır ile iki dilli bir parça kaydedildi  Aynı yıl, onun için başlığı şarkı seslendirdi Mike Oldfield ‘s albüm Adaları . Tyler ayrıca vokal seslendirdi Cher Cher kendi adını taşıyan 1987 albümü, ve Cher’in 1989 albüm üzerinde “Duygusal Fire” ile ilgili şarkı “Perfection” için Stone Heart Of .

1988 yılında, Tyler gibi sanatçılar eşlik, Reading Festivali’nde gerçekleştirilen Meat Loaf ve Jefferson Starship. Tyler yıllık olay pop müziği tanıtmak için organizatörün başarısız denemeden sonra sahnede ona şişe fırlatan saldırgan kalabalıktan şiddet istismar kurbanı oldu. Tyler kargaşa rağmen devam etti ve onu setin tamamlanması. O da onu kümesi performans sonunda “It A Heartache bulunuyor” ile katılmak için seyirci almak başardı.

 

1990′lı

1990′lı yıllar boyunca, Tyler’ın başarı kıta Avrupa ile sınırlı kalmıştır. 1990′ların başında, o Alman etiketi Hansa geçtim ve yeni bir üreticinin bulundu Dieter Bohlen . Etiket için ilk albümü oldu Bitterblue onu 1980′lerin kaya türü bırakarak ve daha yumuşak pop ses kuran gördüm geç 1991 yılında yayımlanan,,.Albüm Almanya, İsviçre ve İsveç, Norveç Avusturya platin ve altın dörtlü-platin plak kazandı. Tyler albüm bu kadar izledi Angel Heart (1992) ve Kırmızı Silhouette 1993 yılında. Almanya’da onun başarısı ışığında, Tyler RSH Altın Ödülü, “Goldene Europa” Ödülü ve 1994 yılında ECHO Ödülü En İyi Uluslararası Erkek Vokal kazandı.

Nisan 1992′de, Tyler Sofya Arvaniti bir Yunan topluluğu CD katıldı. Parça üzerinde Arvaniti en ‘Parafora’ albümü yayınlandı EMI Yunanlı müzisyen Michalis Rakintzis tarafından bestelenmiştir etiketi,. O “Çöl Your Heart Is In” adlı, veya Yunanca “Petheno Stin Erimia”, ve iki dilli bir parça (Yunanca ve İngilizce) oldu.Şarkının enstrümantal versiyonu da Arvaniti adlı albümü yayınlandı. albüm Altın ulaştı.

1993 yılında, Tyler’ın derleme Bonnie Tyler The Very Best of ilk cildi yayımlandı. Bu reklam desteği güçlü bir destek aldı. Özellikli parçalar kronolojik, 1970 ile 1991 seçimleri vardı ve Tyler ın kariyerinin bir biyografi dahildir. 600,000 kopya gibi sanatçılar üzerine grafikler hakim, Almanya’da satıldı Madonna , Cherve Tina Turner . Daha sonra, 1994 yılında, Columbia Records yayımladı Heaven & Hell , bir Bonnie Tyler ve Meat Loaf hem parça bir derleme albüm sanatçılar. Derleme İngiltere’de bir altın rekor oldu.

Yapımcı Dieter Bohlen ile onu üç albümün ardından, Tyler onu sonraki kayıtlar üzerinde daha uluslararası bir ses var istedim. 1995 yılında Warner Music etiketlerin açık ve kaydedilen Özgür Ruh , o Jim Steinman yanı sıra gibi diğer yapımcıları ile tekrar çalıştı hangi bir albüm David Foster ve Humberto Gatica .Tek (daha önce bir hit “Hiç yoktan aşk yapma” olsa Ancak, albüm, sadece kıta Avrupa’da küçük bir başarıydı Hava İkmal 1983) dar UK Top 40 cevapsız. Tek şarkı intro Tyler annesinin opera vokal özellikli. Albüm artık Alman Olimpiyat Takımı resmi şarkısı olarak kullanılan parça “Limelight” da dahil olmak üzere, 1996 yılında yeniden piyasaya sürüldü. Tyler etkilemiş halk bırakmadan, kayıt devam One Voice Tüm bu olsa da, 1999 yılında daha az başarılı oldu. Ayrıca 1999 yılında, Tyler Rick Wakeman adlı bir topluluk vokal birimin parçası olan Dünya’nın Merkezine Dön CD. [31] Tyler ayrıca üzerinde parça “Lastik parçalar Ve Kırık Kalpler” kaydedildi Jim Steinman ve Andrew Lloyd Webber oluşan albüm Düdük Rüzgar Aşağı .

 

2000′li

2003 yılında, Tyler seçtiği cover oluşacak bir albüm kaydetmek için onun yöneticisi, David Aspen tarafından yaklaştı oldu. David Aspden albümün yapımcısı oldu. Tyler bazıları onu sevdiğiniz şarkıları, 13 seçtim U2 , Richard Marx , Phil Collins ve Beatles . Parçaları tarafından kaydedildi Prag Filarmoni Orkestrası Şehir , ama Tyler da pistlerde özelliği onun bant istedi.

Ayrıca 2003 yılında, Fransız vokalist Kareen Antonn Tyler başlıklı “Heart Total Eclipse” bir Fransız düzenleme, şarkı Antonn bir demo kayıt gönderdi “Si demain … (Turn Around)”, onunla düet isteyen. Tyler kabul ve parça Aralık 2003′te serbest bırakıldı. Bu iki milyon kopya toplam satış yanı sıra Belçika ve Polonya gibi, on hafta boyunca üst konumda tutarak, Fransa 1 numara gitti. Takip, “Si tout s’arrête (It A Heartache var)”, Antonn başka bir Fransızca dil remake, ayrıca Fransa Top 20 yaptı. Her iki parça Tyler’ın 2004 albüm üzerine alındı, Simply inanın . Ayrıca bu albümde, Tyler Serbest Ruh 1995 yılında albüm ve kim de birlikte çalışmış olan birkaç şarkı yazdı Stuart Emerson ile çalıştı Jim Steinman ve Meat Loaf 1980′lerde. Emerson yazdı ve onun 1995 albümü yeniden kayıtları İkisi bu albümde altı parça üretti.

2005 yılına gelindiğinde, Tyler onu on altıncı stüdyo albümü üzerinde çalışıyor olmuştu Wings . Onaltı-track albümü 12 yeni parça, iki Fransız yeniden kayıtları ve “Kalbin Total Eclipse” iki yeniden kayıtları ve “Bu bir Heartache var” dahildir. Tyler parçaların çoğu eş yazdı, ve Stuart Emerson, Tyler ve onun arkadaşı Lorraine Crosby düet yaptığı kaydedildi hangi birinden iki yeni parça verildi. Ne ya bu, ne de albüm kendisi, herhangi bir grafik başarı kazanmış olsa albümden Tyler’ın iki single, “Louise” ve “Celebrate” idi. 2006 yılında albüm 14 parça ile İngiltere’de yeniden piyasaya sürüldü, ve retitled kutlayın , tekrar olsa ticari olarak başarısız oldu. 2005 yılında Tyler’ın doğum günü için, Tyler İspanya Paris ve Zaragoza La Cigale ona yeni albümünden birkaç parça seslendirdi. Konser alıntılar CD (yayımlanan Bonnie Tyler Canlı ) ve DVD ( Tur Bonnie 2006 ve 2007′de sırasıyla).

2006 yılının Eylül ayında, Tyler o Amerikan gösteri Lawless aktris Lucy ile “Kalp Total Eclipse” bir düet seslendirdi olarak, yıl içinde ABD televizyonunda onu ilk kez yaptı Ünlü Duets .

2007 yılında, yeni bir Greatest Hits toplama, Kalp Gönderen: Greatest Hits , serbest bırakıldı. Derleme İrlandalı albüm listelerinde içerisinde 2. ulaşmıştır  ve 31. İngiltere’de. Ayrıca 2007 yılında, Tyler “adlı bir hayır albüm özellikli Over the Rainbow “. Olay İngiliz TV dizisi çekildi ve gösterildi Mücadelesi Annekasunum Anneka Rice beş gün içinde müzikal şarkıları oluşan bir onüç parçalık derleme albüm araya koyarak meydan ayarlayın ve serbest bırakılması için bir tanıtım konseri organize edildiği, CD. Gelirleri gitti Chase Güven engelli çocukların sadaka. Tyler onu sevdiğiniz müzikallerden biri, gelen “I Love Him Nasıl Dont Know” seçilen Jesus Christ Superstar .  2007 yılının Mart ayında, Tyler İngiliz TV Gameshow bir bölüm yer aldı, Buzzcocks Never Mind .

2009 yılında, o onun kendi yazılı müzikal için başlık parça gerçekleştirmek için Tyler işe ettiğini Mal Papa tarafından açıklandı Cappuccino Kızlar izleyen aylarda Galler turu olurdu. O sonuca kutlamak için tiyatro kapanış gecesi başlığı şarkı yapmaya başladı.  Tyler bir konuk görünüm getirmişti sonra Hollyoaks (İngiliz Kanal 4 genç sabun gece geç baskısında Hollyoaks diye Holding “ona vurmak seslendirdi hangi) karakterlerinden biri olan Hero “için dışarı. O da Aloud Galce erkek sesi koro Sadece Erkekler “Heart Total Eclipse” yeni bir versiyon kaydetti! Onların ikinci albüm için Band of Brothers Ekim 2009′da yayımlanmıştır.

Sony Music yeniden yayımladı Tyler’ın ilk iki albümü, Dünya Tonight başlatır ve Doğal Kuvvetleri 1970′li yıllarda özgün sürümünde albümleri özellikli olmayan iki B-Sides ilavesi ile 2009 yılında.

1 Kasım 2009 tarihinde, Tyler gibi Escala, gibi sanatçıların katıldığı Joss Stone ve Bananarama meme kanseri araştırmaları destekleyen bir yardım konserinde. Bu Pinktober için bir bağış olarak Royal Albert Hall’da yapıldı.

Bonnie Tyler The Greatest Hits Bonnie Tyler biyografisi diskografisi resimleri videoları bıraktığı izler

2010′lar

2010 yılında, Tyler “Heart Total Eclipse” bir parodi şarkı MasterCard için bir televizyon reklamında yer aldı.  Tyler ilk destekleyici bir konuk olarak, Ekim ayının sonunda kariyerinde ilk kez Avustralya’da yapılan Robin Gibb  ve daha sonra Avustralya ve Yeni Zelanda’da kendi performans gösterir.

Kasım 2010 yılında, Albert Hammond adlı bir albüm yayımladı Legend birçok ile onun en başarılı kompozisyonlar bazı özellikli, yeniden kaydedilmiş düetler gibi.  Hammond ve Tyler Starship “Nothing Şimdi bizi kimse durduramaz” bir versiyonunu kaydetti.

2011 yılında, Tyler müzik video “Mind Newport State”, bir parodisi de konuk oyuncu olarak yapılan Jay-Z ve Alicia Keys BBC’nin Comic Relief sadaka şarkı “Empire State of Mind”. Ayrıca 2011 yılında, Tyler “Aşk Eternel” üzerine şarkıcı Laura Zen, yeni bir Fransızca / İngilizce versiyonu ile dueted Bilezik ’1989 hiti “Eternal Flame”. Bu 29 Ağustos 2011 tarihinde Fransız radyo istasyonlarını yayımlanmıştır. Bu sonra 26 Eylül 2011 tarihinde Fransa’da bir MP3 indirme olarak yayınlandı ve ayrıca Tyler’ın üçlü disk dahil 3 CD Best Of 3 Ekim 2011 tarihinde albüm. Ayrıca 2011 yılında, Tyler ilk 1977 yılında kaydedilen bu yana ABD televizyon ve radyo üzerinde 3 milyondan fazla airplays kazanıyor “It A Heartache bulunuyor” için BMI Londra Ödülleri’nde bir ödül kazandı.  Tyler ayrıca X Factor Ukrayna sürümü çıktı yanında üç İngiliz misafirler biri olarak Kylie Minogue “A Hero için dışarı Holding”, “The Heart Of Total Eclipse” “It A Heartache var” ve sahne ve Cher Lloyd. Aralık 2011 yılında, Cathy Sims sahibi Rolf Harris tarafından Tyler bir portre BBC’nin sterlin 50,000 takdir edildi Antika Roadshow .

13 Şubat 2012 tarihinde, Tyler’ın yeni albümlerinin haber onu Web sitesinde yayımlanmıştır.  Bu Tyler dijital bir CD ve online olarak satışa sunulacak yeni bir ülke / rock albümü kaydetmek için Nashville çalışma olmuştur iddia Daha sonra 2012 yılında beklenen sürümü için indirin. David Huff parçalar için üretici ve besteciler seçildi içerir Desmond Çocuk ve Frank J. Myers yanı sıra ülke müzisyen ile düet Vince Gill . 16 Nisan’da, Tyler web sitesinde bir güncelleştirme düet (“Sen benden ne istiyorsun” adında) doğruladı, ve Tyler kaydedilen şarkıları karıştırma ile yardımcı olmak için iki gün önce güncelleme Los Angeles geldiğini yorumladı. Tyler Temmuz ayında Norveç’te bir röportaj sırasında, yeni albümü, “Kayalar ve Bal” unvanını açıkladı. Tyler o kayıt bir Avustralya TV programında bir röportaj sırasında Aralık 2012 yılında albüm bitirmişti duyurdu.

Mart 2012 yılında, yeni kaydedilen güzergah “hayırı cevap Gonna Take Asla” başlıklı Soundcloud yayınlandı. Şarkı Ed Poole ve Martin Brown tarafından yazılmıştır.

2012 yılı Nisan ayında, plak yeniden yayımladı Rdeg Adası Elveda , Angel Heart ve Bitterblue dijital.

Resimleri

Diskografi

Ana madde: Bonnie Tyler diskografisi

Stüdyo albümleri

 • Dünya Tonight Başlıyor (1977)
 • Doğal Gücü (1978)
 • Elmas Cut (1979)
 • Island Goodbye (1981)
 • Gece Hızından Daha Hızlı (1983)
 • Gizli Düşler ve Yasak Ateş (1986)
 • Your Heart gizle (1988)
 • Bitterblue (1991)
 • Angel Heart (1992)
 • Kırmızı Silhouette (1993)
 • Özgür Ruh (1995)
 • One Voice Tüm (1999)
 • Kalp Strings (2003)
 • Basitçe Believe (2004)
 • Kanatlar (2005)
 • Kayalar ve Bal (2013)

Diğer albümleri

Soundtracks

 • Dünya Evli Erkek Tam mi (1979)
 • Footloose (1984)
 • Metropolis (1984)
 • Wraith (1986)
 • Ateş, Buz ve Dynamite (1990)
 • Dreamstone (1990)
 • Asteriks Conquers America (1994)
 • Bandits (2001)

Canlı albümler

 • Bonnie Tyler Canlı (2006)
 • Almanya’da 1993 yılında Canlı (2011)

Derleme albümleri

 • Bonnie Tyler Very Best (1981)
 • Greatest Hits (1986)
 • Cennet ve Cehennem ile ( Meat Loaf ) (1989)
 • Here I Am (1992)
 • Bonnie Tyler Very Best Volume One (1993)
 • İyi (1993)
 • Bonnie Tyler Very Best Volume Two (1994)
 • Comeback: Tek Koleksiyonu ’90 ’94 (1994)
 • Definitive Collection (1995)
 • Bonnie Tyler Heart Düz Very Best (1995)
 • Greatest Hits (2001)
 • Total Eclipse Antolojisi (2002)
 • Kalp Gönderen: Greatest Hits (2007)
 • 3 CD Best Of (2011)

Müzikal çalışmaları

 • Rüzgar Whistle Down (1998)
 • Over The Rainbow (2007)

 

Filmografi

Film
Yıl Film Rol Notlar
1979 Dünya Evli erkeklerle dolu Kendini Kredi açma başlık tema Yapılan
1998 Der König von St Pauli Kendini Başlık “çevirir St Pauli Kralı “
Televizyon
Yıl Film Rol Notlar
1983 Bob Özel Umut Kendini Konuk Performer, Yapılan “Heart Total Eclipse”
1983 1984 Grammy Ödülleri Kendini Performer – “Kalp Total Eclipse”
1983 Nöjesmaskinen Kendini Başlık “çevirir Pleasure Makinesi “
1993 Mal Papa göster Kendini Yılbaşı özel
2000 Smash! Kaya Marşlar Kendini Belgesel
2005 Zacisze Gwiazd Kendini Belgesel, Lehçe TV; Başlık çevirir “için Yıldız Retreat “
2006 James Bond’un Greatest Hits Kendini Belgesel
2007 Buzzcocks Never Mind Kendini
Mücadelesi Anneka Kendini “Ben Love Him Nasıl Bilmiyor” Yapılan
2009 Hollyoaks sonra Kendini Bir rüya dizisi “A Hero için dışarı Holding” gerçekleştirildi
2011 X Factor (Ukrayna) Kendini Konuk sanatçı
2012 Big Brother Bit Side Kendini “A Hero için dışarı Holding” gerçekleştirildi
2012 X Factor (Romanya) Kendini “Heart Total Eclipse” “Bir Heartache var” ve Yapılan
Konserler
Etkinlik Yılı Başlık Yayın Yılı Buluşma yeri
1993 Almanya’da 1993 yılında Canlı 2011 Frankfurt, Almanya
2005 Tur Bonnie 2007 La Cigale, Paris ve Zaragosa’nın, İspanya

Turlar

 • 1988: Your Heart Tur gizle
 • 1994: Kırmızı Tur Siluet
 • 1996: Özgür Ruh Turu
 • 2003: Kalp Strings Tur

Kişisel yaşam

1980′lerde küresel başarının ardından, Tyler ve kocası Robert Sullivan o 39 yaşında iken bir bebek sahibi denemek için karar verdi. Tyler oynanması ve tekrar gebe vermedi. kariyeri boyunca, Tyler ve kocası Galler Mumbles bir villa sahibi var.  Onlar da Algarve (Albufeira, güney Portekiz) bir ev sahibi, Tyler 1970′lerin sonlarında ve nerede var onun albümlerinden birini kaydedildi sonra Birkaç yıl daha iyi parçası geçirdi. 2005 yılında, Tyler adında kısa bir Polonyalı eğlence TV göstermek için çekildi Zacisze Gwiazd aktörler ve müzisyenler evleri araştırıyor.

Tyler’ın kardeşleri bazıları da müzik alanında kariyer yapmak kabul edilmiştir. Kardeşi, Paul Hopkins, yerel Swansea grubun solisti olan, Sunshine Cab Co O, Tyler’ın 1980′lerin en birlikte yazdığı “Zaman” ve “Gonna Get Better” yanı sıra beste de dahil olmak üzere B-sides, gibi onun albümleri için bazı parçalar, “Reason Neden” adlı One Voice tüm . Tyler’ın kardeşi, Avis Hopkins, Mal Papa müzikal film müziği özellikli Cappuccino Kızlar parça şarkı, “Bugün benim doğum günüm”.  Avis Hopkins Amanda Scott 1980′lerde onun adını değiştirdi ve parça yayımlanan, 1988 yılında “Lies” .

Kocası sayesinde, Tyler aktris Catherine Zeta-Jones ile ilgili ve Michael Douglas onu düğün, “Kalp Total Eclipse” performans. Katıldı

Ödülleri, aday ve övgü

Müzik Ödülleri ve adaylıkları

Grammy Ödülleri

Yıl Adaylık çalışmaları Ödül Sonuç
1984 “Heart Total Eclipse” En İyi Vokal Performansı, Kadın Adaylık
“Gece Hızından Daha Hızlı” En İyi Rock Vokal Performansı, Kadın Adaylık
1985 “İşte geliyor” En İyi Rock Vokal Bayan Adaylık

Goldene Europa

Yıl Adaylık çalışmaları Ödül Sonuç
1978 Bonnie Tyler En İyi Şarkıcı Won
1983 Bonnie Tyler Yılın Comeback Won
1993 Bonnie Tyler En İyi Uluslararası Şarkıcı Won

Brit Ödülleri

Yıl Adaylık çalışmaları Ödül Sonuç Ref.
1977 Bonnie Tyler En İyi İngiliz Kadın Amatör Adaylık
1984 Bonnie Tyler En İyi İngiliz Kadın Adaylık
1986 Bonnie Tyler En İyi İngiliz Kadın Adaylık

Echo Ödülleri

Yıl Adaylık çalışmaları Ödül Sonuç
1993 Bonnie Tyler En İyi Pop / Rock Şarkıcı Adaylık
1994 Bonnie Tyler En İyi Pop / Rock Şarkıcı Won

Steiger Ödülleri

Yıl Adaylık çalışmaları Ödül
2005 Bonnie Tyler Ömür Ödülü Won

Zaman Tüneli:

Benzer yazılar
Yazar
Ayhan ARI
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Kategoriler
Sponsor
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Vakti Zamanında
Webmaster EchoV2